Zabawki dla dzieci w każdym wieku 0

Zabawki dla dzieci w każdym wieku


 

Zabawki dla dzieci w każdym wieku

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się najbardziej uniwersalnym propozycjom zabawek. Chodzi o takie zabawki, dają wiele możliwości zabawy i sprawiają radość każdemu dziecku, niezależnie od płci czy wieku.

Wieczne życie klocków

Jednym z najbardziej tradycyjnych pomysłów na zabawkę dla dziecka są klocki. W zależności od ich wielkości oraz materiału, z którego zostały wykonane, są dostępne nawet dla najmłodszych. Zabawa nimi to genialny sposób na pobudzenie wyobraźni dziecka, zwłaszcza jeśli wybierzesz takie, które pozwolą na zbudowanie wszystkiego, co tylko przyjdzie mu do głowy (np. Zestaw Klocków Gitara). Ponadto klocki rozwijają orientację przestrzenną u dziecka, a także koordynację oko-ręka. Dodatkowo intensywne kolory klocków zachęcają do zabawy nimi, a także pozwalają na naukę kolorów. Z kolei drewniane klocki (np. Zestaw klocków drewnianych) będą trwalsze i posłużą przez wiele lat.

Edukacja poprzez zabawę

Nieco starsze dzieci zainteresują się grami, które pozwalają na wspólną zabawę z mamą czy tatą (np. Quizy zagadki kota psota). Takie gry, w przeciwieństwie do gier stricte losowych, uczą przewidywania poszczególnych ruchów i tworzenia strategii. Ponadto dołączone do gry zagadki pozwalają na zdobycie podstawowej wiedzy o świecie oraz monitorowania postępów nauki. Wracając po kilku dniach do tych samych pytań sprawdzamy, które zagadnienia zostały przez dziecko opanowane. A to wszystko przy okazji dobrej zabawy.

Liczy się refleks!

Gry zręcznościowe to taki rodzaj zabawek, które poprawiają motoryką małą twojego dziecka, czyli sprawność jego dłoni i palców. Gry takie jak ta Ball Shoot, nie tylko ćwiczą koordynację oko-ręka, ale także rozwijają zmysł rywalizacji. Przy świadomym podejściu rodziców uczą jak cieszyć się ze zwycięstwa i jak sobie radzić z porażką.

Podzielcie się w komentarzu, jakimi zabawkami najbardziej lubią się bawić wasze dzieci!

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl