Zabawki kreatywne – od kiedy używać? 0

Zabawki kreatywne – od kiedy używać?

Zabawki kreatywne

Zabawa dla dziecka to nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale istotny element rozwoju. Poprzez gry i zabawy dziecko uczy się czym są zasady i czemu należy ich przestrzegać. Poprzez zabawę następuje również socjalizacja dziecka. Dzisiejszy rynek oferuje całe mnóstwo zabawek, które mają walory edukacyjne i stymulujące. Takie zabawki pobudzają wyobraźnię, pozwalają poznać otaczający malucha świat. Są one dostosowane do każdej grupy wiekowej.

 

 

Dla malucha

dla malucha

Nawet małe dzieci mogą korzystać z zabawek kreatywnych, ale oczywiście z umiarem. Nie ma nic złego w tym, że kilkumiesięczne dziecko będzie miało nad łóżeczkiem powieszoną kolorową karuzelę, którą będzie próbował łapać. Należy tylko pamiętać, że dla takiego malucha wszystko, co go otacza, jest nowością, wiec nadmiar zabawek będzie go męczył.

 

Klocki, klocki, klocki

klocki inteligentne

Im starsze dziecko, tym więcej możliwości mamy. Dwu-, trzylatek na pewno będzie szalał za klockami. Na początek można wybrać takie, które są duże, pluszowe i wielokolorowe. Bardzo dobrze sprawdzają się też zestawy, które zapoznają dziecko z różnymi kształtami, kolorami i fakturami.
Dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym przeznaczone są specjalne klocki, które pozwalają na ułożenie skomplikowanych robotów, dinozaurów czy też różnych pojazdów. Wiele z nich wyposażonych jest w silniki, dzięki którym po złożeniu poruszają się.

 

Zestawy wielofunkcyjne

Zestawy wielofunkcyjne

Świetnym rozwiązaniem są również zestawy, w których skład wchodzą kolorowani, tablice magnetyczne i klasyczne, a także układanki. Dają one możliwość różnorodnej zabawy w zależności od nastroju dziecka. Zabawkę dla dzieci w każdym wieku stanowią również puzzle. W ich przypadku, tak jak to miało miejsce z klockami, każdorazowo wybieramy takie, które będą dostosowane do wieku naszego dziecka. Na początek wybieramy łatwe obrazki, które dziecko ułoży z kilku dużych elementów. A im dziecko starsze, tym puzzle mogą być mniejsze, a obrazki bardziej wymagające.
Zabawki kreatywne dają dzieciom wiele frajdy, a jednocześnie stymulują ich rozwój, pobudzają wyobraźnię i ćwiczą zdolności manualne, dlatego można stosować je od maleńkości. Oczywiście, dobierając je każdorazowo do etapu rozwoju dziecka.

 

A jakie zabawki twoje dziecko lubi najbardziej?

Zapisz się do Newslettera - otrzymasz Prezent!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl